פעילות גיבוש לילדים עם מתקנים מתנפחים

פעילויות מסוג זה נערכות במסגרת לא מעט מסגרות – דרך חוגי העשרה, תנועות נוער, קבוצות לימוד ודרך בתי הספר. אם גם אתם עומדים בקרוב לארגן יום גיבוש לילדים, דעו כי הדרך שלכם לעשות זאת היא עם מתנפחים! הודות למתקנים אלו, אתם גם מגבשים את הילדים וגם מעניקים להם חוויה משחררת ובלתי נשכחת!

 

המתנפחים: קונצנזוס בקרב כל הילדים!

פעילויות גיבוש מכל סוג מגדירות מטרות ברורות: להעניק לילדים מימד של כייף ולגבש אותם בחוויה משותפת!

הסיבה שבוחרים שוב ושוב במתנפחים כפעילות גיבוש לילדים, היא מאחר ומדובר על קונצנזוס בקרב הילדים. על מנת שהילדים ישתפו פעולה ואכן ירצו לקחת חלק בפעילות הגיבוש, חשוב לבחור בפעילות שכל הילדים, ללא יוצא מן הכלל, אוהבים. מתנפחים כבר שנים רבות צועדים בראש האטרקציות הפופולאריות ביותר, כאשר הם מתאימים גם לבנים וגם לבנות, גם לילדים קטנטנים וגם לילדים בוגרים יותר בגילאי המצווה. אם כן, שריקת הפתיחה צריכה להיות עם בחירת המתנפחים המתאימים לכם ביותר. מכאן והלאה? מתגבשים!

 

כשהילדים עוזרים אחד לשני

אז איך יכול להיות שמתקנים כמו מתנפחים מגבשים את הילדים? על מנת שהילדים יוכלו ליהנות מהמתקן המתנפח, אין להם ברירה אלא לעזור אחד לשני. מטבע הדברים, הילדים קופצים על המתקנים ועל כן הם גם מוצאים לעתים קושי להתרומם חזרה מהנחיתה על המתקן. הילדים האחרים בפעולה טבעית מושיטים להם יד לעזרה, וממשיכים לקפוץ איתם מאושר. בעת שישנה עזרה הדדית והקשבה אחד לשני, נוצר גיבוש, נרקמים קשרים חברתיים והופכים את הפעילות לפעילות משמעותית הרבה יותר מקפיצה שמטרתה לכייף.

 

שיתוף פעולה כמפתח לפעילות בטיחותית

מעבר לכך שהילדים מושיטים עזרה זה לזה, הרי שעליהם לדבוק בהתנהגות בטיחותית על מנת ליהנות מהמתקנים המתנפחים. איך זה עובד? על כל ילד לכבד את האזור בו חבריו קופצים, כך שיוצא שגם לאורך הקפיצות והכייף, הילדים משתפים פעולה זה עם זה בחוזה שאינו כתוב: לכבד אחד את השני על מנת לשמור על פעילות בטיחותית. מתנפחים מגיעים בגדלים שונים, ובעת שישנם מתנפחים מרווחים יותר, גם ישנם כאלו צפופים יותר שבהם נדרשת יותר סבלנות ואיפוק מצד הילדים – מה שמגבש אותם באמצעות נתינה וויתור לחברים.

 

כשנהנים ביחד, מתגבשים ביחד

וחשוב לא פחות: הכייף הגדול! בעת שישנה חוויה כל כך משמעותית, כל כך מהנה וכל כך לא שגרתית, באופן אוטומטי נוצר גיבוש! החוויה בעצמה היא זו שיוצרת את הגיבוש והליכוד בין כל הילדים, ועל כן חשוב מאד לבחור בפעילות שתהיה חביבה על כולם – ללא יוצא מן הכלל. תחושת השחרור, הצחוק, האדרנלין והתחושה כי הילדים עפים – מעניקה להם את התחושה כי הם שותפים עם כל חבריהם לקבוצה בחוויה ייחודית שהם זכו בה. גבשו גם אתם את הילדים עם פעילות מעיפה לאוויר כמו מתנפחים!

 

שתפו ברשתות החברתיות: