ימי הולדת לילדים: עם מספר חברים או עם כל הגן?

אולי בעבר היה נהוג שמזמינים לחגיגות יום ההולדת של הילדים את כל הילדים מהגן או מבית הספר. כיום? לא מעט הורים לילדים בוחרים לחגוג במתכונת מצומצמת יותר. אז איך אתם עתידים לחגוג את יום ההולדת הבא של ילדכם?

חגיגה לכל הגן – מסיבת יום הולדת מגבשת ושמחה!

היתרונות של חגיגה משותפת לכל ילדי הגן רבים! בכל גן ילדים, ישנם בין 15 ל-25 ילדים, זאת בהתאם לאופי הגן, גודל הכיתה וכיוצא בזה. הילדים בגילאי הגן לומדים בכל יום מחדש על ערך החברות, הם צוברים את ביטחונם האישי וכמהים לפעילויות מגבשות ומלכדות. בגילאים אלו, “יום ההולדת” מצטייר בפניהם כאירוע גדול, צבעוני, מרגש וכזה שהם מחכים לו כל השנה. כילדים שאינם חוגגים את יום ההולדת, הדבר הקרוב ביותר עבורם לחגיגה כזו הוא לחגוג עבור חבריהם לגן.

הורים יקרים, יש לכם הזדמנות לגבש את כל ילדי הגן, ולשמח כל אחד מהם בחגיגה של ילדכם! ישנם הורים שלא מרגישים מחוייבים להזמין את כל ילדי הגן, אך חשוב בהחלט לזכור את הרגישות הרבה של הילדים, ואת התחושה הנוצרת בעת שילד אחד הוזמן וילד אחד לא.

יום הולדת קטן יותר? כך עושים את זה

במידה ואכן החלטתם לחגוג לילדכם חגיגת יום הולדת קטנה יותר שלא מוזמנים אליה כל ילדי הגן, עליכם לעשות זאת באופן הבא: אפשרות אחת היא להזמין רק את הבנים או רק את הבנות. לדוגמא: במידה וילדתכם רוצה לחגוג יום הולדת נסיכות, הרי שזה מקובל ומובן כי רק הבנות יוזמנו אל החגיגה.

אפשרות שניה היא להזמין מספר ילדים קטן – רק החברים הטובים ביותר של הילד החוגג. כך, התחושה המתקבלת אצל יתר הילדים היא שהחגיגה מראש הייתה קטנה ולא הייתה כחלק ממסגרת פעילותית של הגן. לא אחת, בגן של 25 ילדים מזמינים אל החגיגה כ-15 ילדים, בעוד יתר הילדים לא מוזמנים. התחושה שנוצרת היא עלבון בקרב הילדים שלא הוזמנו, וחבל.

השיקול שלכם כלכלי? בחרו בפעילות בעלות נוחה

המון פעמים המוטיבציה של ההורים לחגוג חגיגת יום הולדת קטנה יותר, היא העלות הכלכלית. ואכן, מדובר בהחלט על פרמטר שצריך להתחשב בו כשחוגגים יום הולדת לילדים. עם זאת, ישנן פעילויות שהמחיר עבורן הוא מחיר פיקס – כך לדוגמא עם השכרת מתנפחים. לא משנה אם תזמינו 5 ילדים או 10 ילדים – הרי שאתם משלמים עבור המתקן, ולא עבור מספר הילדים הקופצים עליו.

 

שתפו ברשתות החברתיות: