מדוע כל כך קשה לילדים לדבוק בפעילות גופנית

למרות שהנטייה הטבעית של המון הורים היא להאשים את הילדים בכך שהם כמעט ולא מבצעים פעילות גופנית, הרי שאם חושבים על כך הם אינם האשמים. הילדים מושפעים מהתרבות הנוכחת סביבם, וגם מדפוסי ההתנהגות שהם לומדים לחקות – בין היתר גם בתוך הבית. כיום, התרבות כולה מקדשת ישיבה אל מול מסכים, כך שגם הילדים שלכם לומדים בין היתר כי את הזמן הפנוי וגם זה שאינו פנוי, ראוי להקדיש לזמן מסך – מסכי המחשב, המכשיר הסלולארי והטלוויזיה. כך, קורה כי הילדים כמעט ולא מניעים את גופם.

 

מניעים את הילדים לפעולה עם אטרקציה מתאימה

למרות שהמסגרות החינוכיות מנסות לטפח את חשיבות הפעילות הגופנית עם שיעורי חינוך גופני פעמיים בשבוע, עדיין נדמה כי אין זה מספיק על מנת לגרום לילדים לנוע יותר. בעוד ישנם הילדים שהינם יותר פעילים מאחר והם מוצאים עניין גדול יותר בתחומים אלו, הרי שמרבית הילדים יעדיפו את המסך על פני פעילות. הדרך לגרום לילדים לנוע היא לא תמיד באמצעות חוג מודרך או מסגרת של שיעור בבית ספר. מתנפחים להשכרה יכולים להיות פתרון נפלא עבורכם! כן, מדובר על אותם מתנפחים המוכרים ממועדוני הג’ימבורי – עליהם הילדים קופצים ומשחררים המון אנרגיה.

 

קופצים, משחררים מתחים ומוציאים אנרגיה

המתקנים המתנפחים יכולים להשתלב בכל אירוע ואירוע, וכמובן שגם באירועים שבשגרה. זו הסיבה כי המתקנים לא מוצעים רק בשירות של השכרה אלא שגם ניתן לרכוש אותם ולהציב אותם בחצר הפרטית. מאחר ומדובר על אטרקציה ועל פעילות שילדים מאד אוהבים, הרי שהם מתמסרים למתנפחים בקלות ונהנים שעות רבות על המתקנים. חשוב להבין כי מעבר לפעילות הגופנית המבורכת, הרי שהילדים גם משחררים המון מתחים, מוציאם אנרגיה וכך הם גם הופכים להיות רגועים יותר. מה שלא מצליח עם פעילות סטנדרטית של משחק בכדור או משחק תופסת, יכול להצליח עם מתקן מתנפח.

 

המתנפחים מעודדים פעילות גופנית וחברתית

אותה תרבות מסכים שהמון הורים חוששים ממנה לא רק מונעת מהילדים להניע את גופם, אלא שהיא גם המון פעמים מקשה על הילדים ליצור קשרים חברתיים. לא מעט הורים מלינים על כך שהילדים לומדים לתקשר טוב יותר עם המחשב מאשר עם בני אנוש, ואכן ניתן לקרוא עוד ועוד כותרות מדאיגות על ההתמכרות למסכים. המתנפחים לא מעודדים את הילדים אך ורק לקפוץ ולהביא את גופם לפעילות, אלא שעל המתקנים הם גם יוצרים קשרים חברתיים ולומדים לרכוש כישורים חדשים כמו שיתוף פעולה והקשבה.

 

 

שתפו ברשתות החברתיות: