כל מה שצריך בשביל לערוך ימי כיף לעובדים

העובדים שלכם הם המשאב החשוב ביותר שלכם. ההשקעה שלהם, המחויבות שלהם והאכפתיות שלהם הם אלו שיקבעו את איכות המוצר שלכם. יום כיף לעובדים הוא דרך מצוינת לצ’פר את העובדים על עבודתם הקשה, להביע את הערכתכם ואת תודתכם אליהם, ולתת להם הפוגה מהנה שתאפשר להם לטעון מצברים ולחזור לעבודה בכוחות מחודשים.

יש המון סוגים של ימי כיף לעובדים, ואם היה אפשר ודאי הייתם רוצים לבחור בכולם. אך מה לעשות, יום אחד בשנה אפשר להקדיש לכיף ובשאר הימים צריך להמשיך לעבוד. כדאי לבחור את הפעילות האפקטיבית ביותר עבור יום הכיף המיועד, לפחות עד יום הכיף הבא.

איך בוחרים יום כיף אידיאלי לעובדים?

יש מספר נתונים אליהם כדאי להתייחס על מנת לבחור את יום הכיף המושלם עבור העובדים שלכם:

  1. התקציב – כמו תמיד, לפני הכל צריך לדעת כמה אתם יכולים להוציא על המאורע. התקציב שלכם יהיה, מן הסתם, אחד הגורמים החשובים בבחירת הפעילויות ביום זה.
  2. המועד – כדאי לבחור יום או תאריך שבו אתם יודעים שדחיפות הייצור או לחץ העבודה קטנים יותר, יום שבו תפסידו פחות אם אף אחד בעצם לא יעבוד בו.
  3. הרכב העובדים – בחירת יום כיף לעובדים חייבת להיות קשורה להרכב העובדים ולמספרם. אם יש לכם מספר עובדים קטן, פעילות אינטימית ורגועה יכולה לעבוד, אך היא לא תצלח עם כמות גדולה מאוד של עובדים. אם יש רוב של עובדים דתיים או שומרי מסורת, תצטרכו להתחשב בכך בבחירת הפעילויות ועוד. בנוסף, אם קיבלתם לאחרונה מספר רב יחסית של עובדים חדשים, כדאי לחפש פעילות חווייתית ומגבשת יותר.
  4. המיקום – אם יום הכיף נערך בקיץ, רבים בוחרים בבריכה, ים או פארק מים, ושבהם ניתן לשהות שעות גם בלי פעילויות מיוחדות. אם אתם עורכים יום כיף לעובדים בחורף, תצטרכו למצוא מקום סגור שיארח אתכם, ואז תצטרכו למצוא אטרקציות וכמו מתנפחים ופעילויות נוספות בהתאם.
  5. אוכל – ימי כיף לעובדים תמיד יכללו ארוחה מסוג זה או אחר. כדאי להתאים את סוג הארוחה ואת הזמן שבו תיערך בהתאם לשאר הפעילויות, יום כיף בים למשל לא ישתלב טוב עם ארוחה כבדה. כך גם פעילות ספורטיבית נמרצת. כדאי לברר מראש ישירות עם העובדים או דרך מחלקת משאבי אנוש על נושאי כשרות, טבעונות או צמחונות, ועל אלרגיות למיניהן.

הדבר הכי חשוב בבחירת ימי כיף לעובדים הוא לצאת מהשגרה, ולחשוב באמת על טובת העובדים – מה יהיה הפינוק הגדול ביותר עבורם. אל תחששו לערוך סקר ולקבל באמצעותו רושם כללי על העדפת הרוב, ואם כבר עברתם כמה ימי כיף יחד, אל תשכחו לחדש ולגוון.

 

 

שתפו ברשתות החברתיות: