הפעלת חנוכה בבתי ספר

פעם בכמה חודשים בתי ספר מתכננים לערוך הפעלה או מסיבה גדולה לכבוד איזה מאורע. חג החנוכה הוא החופש הארוך הראשון מאז תקופת החגים של חודשי תשרי ובדרך כלל בתי ספר רבים עורכים ברחבת בית הספר הפנינג כיפי בנושא חנוכה או סתם הפנינג כיפי שיתן לתלמידים טעם טוב לפני שהם עוזבים לחופשת החנוכה. אז איך אפשר להכין הפעלה מעניינת לכבוד חנוכה שגם תלמד את הילדים משהו על החג וגם תהיה כיפית מאוד? הנה כמה עצות לפניכם.

הדבר הראשון שצריך לעשות כשמכינים הפעלה לילדים הוא לדאוג שיהיו מספיק מתקנים ופעילויות לכל הילדים. כשמכינים פעילות לכיתה אחת זה פשוט יותר מבחינה לוגיסטית, אבל כשמארגנים אירוע לכל בית הספר הדבר הופך להיות טיפה יותר מסובך ויש צורך להזמין מס’ מפעילים כדי שיבדרו את הילדים בתחנות שונות. אחד הדברים שעוזרים להעביר את הזמן בין תחנה לתחנה אלו מתנפחים שניתן לפזר ברחבת בית הספר. השכרת מתנפחים לבתי ספר יכולה לדאוג לכך שהילדים יהנו מאוד מהאירוע גם אם הם לא בהכרח מתעניינים בפעילויות האחרות, כי מרבית הילדים באמת אוהבים מתקנים מתנפחים בלי שום קשר לחגים. אין ספק שמתנפחים הם הבסיס לכל הפעלה ויום כיף בבית הספר ורחבת בית הספר מספיק גדולה כדי להכין מספר מתקנים שונים שמתאימים גם לגילאים שונים בהתאם לכיתות השונות בבית הספר.

תחנות מיוחדות לחנוכה

אבל כמובן, אי אפשר להעביר יום כיף בנושא חנוכה בלי להזכיר את חג החנוכה. בתחנות השונות ניתן לבצע מספר פעילויות בסגנון של תקופת המכבים. אפשר לערוך הצגות של סיפור המכבים והחשמונאים. תחנה זו חוסכת לבית הספר כסף כי אין צורך להביא מפעיל בשביל זה אלא אפשר להכין מראש תלמידים שיערכו את ההצגה או אפילו מורים יכולים להשתתף בה. בנוסף לכך, תחנות נוספות שאולי יוכלו להיות מעולים עבור הפעלה לחנוכה הן תחנות בישול שבהן מכינים מאכלים שקשורים לחנוכה כמו לביבות וסופגניות, וגם תחנות יצירה שבהם ילדים יוכלו ללמוד איך להרכיב חנוכיות בעצמם באמצעות חומרים פשוטים.

כשמארגנים הפעלה גדולה מאוד לחנוכה צריך לקחת בחשבון שצריך מבוגרים רבים שיבואו וישיגיחו ויהיו אמונים על חלקים שונים באירוע. בנוסף למתקנים ולתחנות עצמם, צריך מישהו שיהיה אחראי על המוסיקה וההגברה, מישהו שיהיה אחראי על דוכני מזון ועל אלמנטים נוספים הנדרשים לאירוע ולכן בדרך כלל ניתן להיעזר בחברת הפקות אירועים שתוכל לעזור לארגן את יום הכיף המושלם לכבוד החנוכה.

 

שתפו ברשתות החברתיות: